بازگشت به صفحه اصلی

درباره آزمایشگاه

آزمایشگاه امید از سال 1380 تاسیس و هم اکنون به عنوان یکی از آزمایشگاه های مرجع ایران در فضایی بیش از 200 متر مربع در شهر مشهد مشغول به فعالیت و خدمات رسانی می باشد.

مجموعه آزمایشگاه های امید در سال 1380 با هدف ارائه خدمات تشخیصی روتین، تخصصی و فوق تخصصی به بیماران و پزشکان توسط آقای دکتر حمید حیرانی مقدم متخصص پاتولوژی (فلوشیب نفروپاتولوژی ) در شهر زاهدان تاسیس شد. این آزمایشگاه با هدف کمک به بیماران و راه اندازی تمامی آزمایش ها و خدمات مورد نیاز آنان جهت تشخیص و درمان به موقع آنان  شکل گرفته است . از سال 1395 شعبه جدید آزمایشگاه امید در شهر مشهد با هدف ارائه خدمات ویژه و VIP تأسیس گردید .
از آنجاییکه تشخیص صحیح بیماری ها و حتی گزارش صحیح نتایج آزمایشات مستلزم همکاری و ارتباط مستمر آزمایشگاه و پزشک معالج است، در این راستا ما دست تمامی پزشکان محترم را به گرمی می فشاریم و از تمام داشته های علمی و تکنیکی خود در این جهت دریغ نمی نماییم .
ما به همراه پزشکان تلاش می کنیم تا بیماری بیماران را تشخیص دهیم، برای سوالات موجود جوابی یافته، پیشرفت بیماری یا بهبودی را ارزیابی کنیم، سلامت افراد سالم را تایید نماییم و در صورت نیاز آموزش دهیم و از ایجاد عوارض جلوگیری کنیم.
همچنین در طی سالها تلاش نموده ایم با کارگیری و گلچین نمودن بهترین دستگاه های تمام اتوماتیک آزمایشگاهی از معروفترین کمپانی های جهان که از کشور های اروپایی و آمریکا وارد کشور شده است و استفاده از کیت های انحصاری هر دستگاه که توسط شرکت سازنده دستگاه تولید می گردد سعی نموده ایم تا با بالا بردن کیفیت در حد امکان رضایت پزشکان و بیماران را جلب نماید.
هدف ما استفاده از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا و امکانات الکترونیک است تا خدمات خود را صحیح، دقیق، سریع و با کمترین هزینه ارائه نماییم. در این آزمایشگاه مراجعه کننده اولین اولویت است و سعی می شود تا تمامی آزمایش ها مطابق به روزترین استاندارد های بین المللی و کشوری با رعایت استاندارد های کنترل کیفی انجام شوند. نمونه ای از فعالیت های ما در این راستا، راه اندازی سیستم LIS در کلیه سیستم ها و اتصال به سرور در بستر شبکه می باشد که تمامی جوابها به صورت خودکار به سیستم جوابدهی منتقل میگردد که این خود باعث به حداقل رساندن خطاهای انسانی در این زمینه می گردد.

                                    (رفاه شما ، وظیفه ما )

بیشتر درباره آزمایشگاه امید بدانید...

آزمایشگاه امید در بلوار وکیل آباد مشهد حدفاصل خیابان وکیل آباد 31 (پرورش) و پل دانشجو واقع شده و دارای 2 طبقه و مساحتی حدود 200 متر مربع می باشد. دارای بخش های  تخصصی متعددی شامل: بخش پذیرش و جوابدهی، نمونه گیری، جداسازی نمونه، ارسالی، بیوشیمی خون و ادرار، انگل شناسی، هورمون، خون شناسی، انعقاد، ایمونولوژی، الکتروفورز، میکرب شناسی روتین و سل، قارچ شناسی، ویروس شناسی، سم شناسی و HPLC ، پاتولوژی و سیتولوژی، ژنتیک،تشخیص مولکولی عوامل عفونی و کووید 19، HLA و پیوند اعضاء، فلوسیتومتری، اداری، مالی، خدماتی و تضمین کیفیت می باشد.

پزشکان آزمایشگاه امید

آقای دکتر حمید حیرانی مقدم


موسس مجموعه آزمایشگاه های امید زاهدان و مشهد

متخصص پاتولوژی

 

مطالعه بیشتر رزومه نام و نام خانوادگی


خانم دکتر ژاله اسماعیلی


موسس آزمایشگاه امید مشهد

متخصص پاتولوژی

 

مطالعه بیشتر رزومه دکتر نام و نام خانوادگی


آقای دکتر رضا سحابی

مسئول فنی آزمایشگاه امید مشهد

متخصص پاتولوژی

 

مطالعه بیشتر رزومه دکتر نام و نام خانوادگی


آقای مهندس هومن حیرانی مقدم 

مدیریت داخلی آزمایشگاه امید مشهد

کارشناس کامپیوتر

مطالعه بیشتر رزومه نام و نام خانوادگی


آقای محمد حسین محمدی

مدیر فنی آزمایشگاه امید مشهد

کارشناس ارشد آزمایشگاه 

مطالعه بیشتر رزومه دکتر نام و نام خانوادگی


آقای مهندس مهدی طباطبایی

 بخش انفورماتیک و آی تی (I.T)

مهندس کامپیوتر  

مطالعه بیشتر رزومه دکتر نام و نام خانوادگی


خط مشی کیفیت آزمایشگاه

مأموریت

آزمایشگاه امید با سالها فعالیت، خدمات آزمایشگاهی بالینی قابل اعتمادی را با رعایت اصول علمی و اخلاقی و احترام به حقوق مراجعان و پزشکان و سازمانهای طرف قرارداد در جهت کمک به تشخیص صحیح و دقیق بیماریها، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه و کسب اعتبار ملی و بین المللی ارائه می دهد.

چشم انداز

ما مصمم به دستیابی به جایگاه برتر در بین آزمایشگاههای تشخیص طبی کشور بوده و با رعایت اصول سرعت، دقت، صحت و اطمینان در ارائه خدمات، توانمندی های فنی و عملکردی خود را تا سطح آزمایشگاههای معتبر بین المللی ارتقاء خواهیم دادو انتخاب اول بیماران، پزشکان و کارکنان در استان خواهیم بود.

ارزش ها

آزمایشگاه امید به رعایت و ترویج ارزشهای والای اخلاقی و حرفه ای متعهد است. ما برای دستیابی به تعالی در تمام فعالیت هایمان تلاش می کنیم. آزمایشگاه ما بر پایه ارزشهای زیر بنا شده است: احترام، اعتماد و اعتبار یعنی: احترام به حقوق ذینفعان، جلب اعتماد جامعه و کسب اعتبار ملی و بین المللی

آشنایی با محیط آزمایشگاه و تجهیزات